KALEKİM

Daima en iyisi

KALEKİM, sadece ürün değil, aynı zamanda çözüm de üretiyor. Müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek kalitede ürün ve hizmetleri sağlıyor.

İzoPur Poliuretan Su izolasyon Sistemi Ekstra elastik, UV dayanımlı poliüretan su izolasyon sistemi İzoPur, özellikle UV ışınlarına maruz kalan çatı, teras ve balkonların su izolasyonu için öneriliyor.

İzoPur’un suya ve dona dayanımlı olması, güneş ışınları altında esnek yapısını yitirmemesi, uygulandığı yüzeyde ek yeri olmaması, solmaması ve tebeşirleşmemesi çok uzun ömürlü bir su izolasyonu sağlıyor. Diğer yandan İzoPur, poliüretan köpük yalıtımlarının korunması ile köprü ve benzeri betonarme yapıların izolasyonu ve korumasında da kullanılıyor. Sistem İzoPur P poliüretan astar, İzoPur poliüretan su izolasyon malzemesi ve İzoPur C son kat kaplamadan oluşuyor.


İzoPur Trans Şeffaf Poliüretan Su İzolasyon Sistemi

İzoPur Poliüretan Su İzolasyon Sistemi’nin şeffaf versiyonu İzoPur Trans Şeffaf Poliüretan Su İzolasyon Sistemi ise her tür malzeme ile kaplı balkon ve terasların su izolasyonunda kullanılıyor.

İzoPur Trans, İzoPur ile aynı özellikleri taşımasının yanı sıra şeffaf olmasının getirdiği avantaj ile seramik, cam, cam tuğla, doğal taş, ahşap ve bambu yüzeylere uygulanabiliyor. Böylece su geçirmekte olan teras ve balkonlarda mevcut seramiği kırıp yenisini döşemeye ihtiyaç kalmadan ve mekanın dekoratif özelliğini bozmadan su izolasyonu sorunları çözülüyor.

İzoBlok 2K Bitüm Su izolasyon Malzemesi

Elastik, iki bileşenli ve bitüm emülsiyon esaslı su izolasyon malzemesi İzoBlok 2K, özellikle sürekli toprak altında kalan ve su ile temas eden temeller, perde duvarlar, istinat duvarları ve bodrumlarda kullanılıyor.

Beton, taş, tuğla, briket, sıva ve şap mineral yüzeylere mükemmel yapışıyor, esnek ve eksiz bir su izolasyonu sağlıyor. Fırça veya mala ile kolayca uygulanabilen İzoBlok 2K, 4 milimetre kalınlıkta 7 bar su basıncına dayanabiliyor ve su bazlı olduğundan iç mekanlarda da rahatlıkla kullanılabiliyor.

Penetron® Kristalize Su İzolasyon Harcı

Çimento esaslı, kristalize su izolasyon harcı Penetron®, eski ya da yeni, yapısal olarak sağlam tüm beton yüzeylerin negatif ve pozitif yönden su izolasyonunda kullanılıyor.

Kullanım alanları çok geniş olan Penetron® bodrumlar, temeller, perde duvarlar, yüzme havuzları, su depoları, kanalizasyon ve atık su arıtma tesisleri, tüneller, köprüler ve asansör kuyularında negatif ve pozitif yönden uygulanabiliyor. Betondaki kapiler boşlukları ve 0,4 milimetreye kadar rötre çatlaklarını oluşturduğu kristaller ile doldurarak su izolasyonu sağlayan Penetron®, uygulandığı yapılarda negatif ve pozitif su basıncına karşı mükemmel dayanım sağlıyor.

İzoStop Hızlı Priz Alan Su Tıkama Harcı

Kalekim tarafından su izolasyonuna yönelik sunulan bir diğer ürün ise su geçirimsiz, hızlı priz alan ve aktif su kaçaklarını birkaç dakika içerisinde önleyen çimento esaslı su tıkama harcı İzoStop.

Bodrumlar, temellerdeki perde duvarlar, betonarme su depoları ve beton borulardaki basınçlı veya sızıntı halinde gelen aktif su kaçaklarının izolasyon öncesi durdurulması ve tıkanmasında etkin ve hızlı çözüm sağlayan İzoStop, boru ve kablo geçişleri ile kalıp içindeki gergi demiri boşluklarının doldurulması ve izolasyonunda da kullanılıyor. Üzerine her türlü su izolasyon malzemesi uygulanabilen İzoStop, betonarme donatısını korozyona uğratmıyor.

Temel bohçalamada, toprak altı perde duvarlar, teraslar, eğimli betonarme çatılarda su izolasyonu çözümü için Kalekim tarafından önerilen İzoLine Bitümlü Membranlar ise geniş kullanım alanına sahip, ılıman şartlardaki soğuk ve sıcak hava koşullarına dayanaklı bir ürün.

Atactic Polypropylene (APP) katkılı modifiye bitümden üretilen, polyester keçe veya cam tülü taşıyıcılı plastomerik tip su yalıtım membranı İzoLine, yapay gölet ve su kanallarında, havuzlar, bodrum duvarlarında da su izolasyonu için kullanılabiliyor. İzoLine Bitümlü Membran’ın, üzeri açık bırakılabilen alüminyum ve mineral (arduaz) taş kaplamalı çeşitleri de bulunuyor.